آشنایی با 10 وبلاگ نویس میلیونر

آشنایی با ۱۰ وبلاگ نویس میلیونر

برای اکثر ما وبلاگ نویسی چیزی جز یک فعالیت تفریحی و نیمه وقت نیست و در وبلاگ خود پیرامون موضوعاتی که به آنها علاقمند هستیم، چیزهایی می نویسیم. اما همواره استثناهایی وجود دارند و وبلاگ نویسان موفق به طور معمول درآمد خوبی از این راه کسب می کنند. این افراد با کمی شانس و ارائه محتوایی حرفه ای و درخشان این فعالیت نیمه وقت را به شغلی تمام وقت و پولساز برای خود مبدل کرده اند.

وبلاگ نویسی ممکن است شغلی ایده آل به نظر برسد اما نیازمند تغییری قابل ملاحظه در سبک زندگی و فداکاری بسیار برای دستیابی به موفقیت است. برخی از وبلاگ نویسان موفق درآمد ماهانه چند صد هزار دلاری را کسب می کنند و افزون بر آن از شهرتی جهانی برخوردار هستند. در ادامه با برخی از چهره های شاخص وبلاگ نویسی که درآمد سالانه میلیونی از این راه کسب می کنند، بیشتر آشنا می شویم.

ردیف نام مالک مطالب رتبه الکسا ۲۰۱۱ رتبه الکسا ۲۰۱۵ رتبه صفحه گوگل درآمد ماهیانه ۲۰۱۱ درآمد ماهیانه ۲۰۱۵ منبع درآمد
۱۰ Venturebeat Matt Marshall Venture Capital and startups ۲,۸۸۶ ۲,۰۸۵ ۷ $ ۱۰۰,۰۰۰ $ ۱۰۰,۰۰۰ Pay Per Click
۹ Lifehacker Gina Trapani Software Downloads, Tips ۷۵۹ ۳۷۵ ۸ $ ۱۰۸,۰۰۰ $ ۱۱۰,۰۰۰ Advertising Banners
۸ Gothamist Jake Dobkin New York city life ۸,۰۶۶ ۴,۷۵۹ ۷ $ ۱۱۰,۰۰۰ $ ۱۱۰,۰۰۰ Pay Per Click
۷ TutsPlus Collis Taeed Designing Tutorials ۵۷۵ ۱,۱۲۶ ۶ $ ۱۲۰,۰۰۰ $ ۱۲۰,۰۰۰ Membership
۶ Timothysykes Timothy Sykes Stocks ۳۵,۸۷۳ ۵۹,۶۶۴ ۴ $ ۱۸۰,۰۰۰ $ ۱۵۰,۰۰۰ Affiliate Sales, Paid Memberships
۵ Smashing Magazine Vitaly Friedman Web Design and development ۴۴۶ ۲,۴۸۸ ۷ $ ۱۹۰,۰۰۰ $ ۱۹۰,۰۰۰ Advertising Banners
۴ Techcrunch Michael Arrington Silicon valley startups ۳۴۵ ۴۵۷ ۸ $ ۴۰۰,۰۰۰ $ ۴۵۰,۰۰۰ Advertising Banners
۳ Perez Hilton Mario Lavandeira Celebrity Gossip ۷۷۱ ۲,۱۰۱ ۸ $ ۴۵۰,۰۰۰ $ ۶۰۰,۰۰۰ Advertising Banners
۲ Mashable Pete Cashmore Social Media ۲۵۸ ۲۸۹ ۸ $ ۵۶۰,۰۰۰ $ ۸۰۰,۰۰۰ Advertising Banners
۱ The Huffington Post Arianna Huffington ۱۲۲ ۱۰۹ ۸ $۲,۳۳۰,۰۰۰ $۲,۳۰۰,۰۰۰ Pay Per Click

فهرست مطالب

بیایید بیشتر با این وبلاگ نویسان آشنا شویم:

۱۰- مت مارشال – Venture Beat

وبلاگ نویسان میلیونر

مت مارشال وبلاگ نویسی را از سال ۲۰۰۶ و با راه اندازی وبلاگی به نام ونچور بیت آغاز کرد که در آن آخرین اخبار دنیای فناوری و همچنین ایده های پولی، مالی و سرمایه گذاری را پوشش می داد. این وبلاگ آموزنده اطلاعات ارزشمند بسیاری را به خوانندگان خود ارائه می داد که از آن جمله می توان به توصیه هایی برای شرکت های نوپا یا تکنیک های مختلف درباره چگونگی پول درآوردن از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. بر همین اساس، ونچور بیت به وبلاگی محبوب مبدل شد. مت مارشال در حال حاضر درآمد ماهانه ۱۰۰ هزار دلاری از این وبلاگ دارد.

۹- جیک دابکین – Gothamist

وبلاگ نویسان میلیونر

یکی از محبوب‌ترین وبلاگ های جهان در ابتدا تنها اخبار یک شهر را پوشش می داد. اما بیگ اپل یک شهر معمولی نبود و زمانی که وبلاگ گوتامیست پوشش زندگی شهری را با ارائه اطلاعاتی درباره غذا، رویدادها و هنر آغاز کرد، از محبوبیت بالایی برخوردار شد. سپس این وبلاگ جهانی شد و فعالیت های خود را به ۱۳ شهر در سراسر جهان از تورنتو تا شانگهای و از لس آنجلس تا لندن گسترش داد. جیک دابکین مغز متفکر و خالق وبلاگ گوتامیست در حال حاضر درآمد ماهانه حدود ۱۱۰ هزار دلاری از پروژه آنلاین خود دارد.

۸- جینا تراپانی – Lifehacker

وبلاگ نویسان میلیونر

نام لایف‌هکر شاید در ابتدا اندکی گیج کننده باشد اما تم این وبلاگ مشهور یافتن هک های زندگی یعنی میانبرها یا روش هایی برای بهبود بهره‌وری روزمره ما است. در کنار کمک به بهبود زندگی انسان ها، این وبلاگ گجت ها و نرم افزارهایی که می توانند به بهتر شدن زندگی ما کمک کنند را معرفی می کند. زندگی برای جینا تراپانی، مدیر عامل و بنیانگذار لایف‌هکر نیز با درآمد ماهانه ۱۱۰ هزار دلاری راحت‌تر شده است.

۷- کولیس تایید – TutsPlus

وبلاگ نویسان میلیونر

وبلاگ توتس‌پلاس با ارائه خودآموزها، سخنرانی ها و دیگر روش های تدریس جایگزین، خوانندگان را درباره بسیاری از نرم افزارها و ابزارهای طراحی آگاه می سازد و به آنها در رسیدن به درجه استادی در هر برنامه کاربردی کمک می کند. اعضای این وبلاگ می توانند با نوشتن آموختارهای خود به کسب درآمد بپردازند که توتس‌پلاس را از وبلاگ های مشهور دیگر بسیار متفاوت می سازد. کولیس تایید بنیانگذار این وبلاگ اطلاع رسانی درآمد ماهانه حدود ۱۲۰ هزار دلاری از آن دارد.

۶- تیموتی اسکایز

وبلاگ نویسان میلیونر

هنگامی که بحث سهام و بورس به میان می آید، تیموتی اسکایز به انسانی فوق العاده باهوش مبدل می شود و افرادی که قصد دارند پول زیادی کسب کنند می توانند مقالات وی درباره سرمایه گذاری، امور مالی و سهام را مطالعه کنند. اسکایز تنها از وبلاگ خود درآمد ماهانه حدود ۱۵۰ هزار دلاری را کسب می کند.

۵- ویتالی فریدمن – Smashing Magazine

وبلاگ نویسان میلیونر

اسمشینگ مگزین یکی از محبوب‌ترین وبلاگ های جهان برای طراحان و توسعه دهندگان وب سایت است که جدیدترین نکات، خودآموزهایی با کیفیت بالا و راهنمایی ها و منابعی شگفت انگیز که می توانند شما را به یک طراح وب سایت مبدل سازند، ارائه می کند. ویتالی فریدمن بنیانگذار این وبلاگ کارآمد و مفید درآمد ماهانه حدود ۱۹۰ هزار دلار تنها از بنرهای تبلیغاتی آن دارد.

۴- ماریو لاواندیرا – Perez Hilton

وبلاگ نویسان میلیونر

ماریو لاواندیرا وبلاگ پرز هیلتون را در سال ۲۰۰۵ راه اندازی کرد. در این وبلاگ اطلاعات و جزئیات مختلف درباره زندگی خصوصی چهره های مشهور جهان ارائه می شود. با توجه به پوشش اخبار، رسوایی ها و مواردی از این دست درباره چهره های مشهور، پرز هیلتون به یکی از مشهورترین وبلاگ های جهان مبدل شده است. ماریو لاواندیرا درآمد ماهانه حدود ۴۵۰ هزار دلاری از پرز هیلتون کسب می کند.

۳- پیت کشمور – Mashable

وبلاگ نویسان میلیونر

مشبل هر چیزی از شبکه های اجتماعی، کسب و کار و فناوری تا سرگرمی و سبک زندگی را پوشش می دهد. پیت کشمور بنیانگذار و مدیرعامل این وبلاگ پروژه خود را از اتاق خوابش در اسکاتلند زمانی که تنها ۱۹ سال داشت، آغاز کرد و چند سال بعد به لطف آن تبدیل به یک میلیونر شده بود. همچنین، وی جوانترین فردی محسوب می شود که تنها از راه وبلاگ نویسی میلیونر شده است. پیت کشمور از مشبل درآمد ماهانه ۶۰۰ هزار دلاری کسب می کند.

۲- مایکل آرینگتون – Techcrunch

وبلاگ نویسان میلیونر

تک‌کرانچ بر صنعت فناوری متمرکز شده و یکی از بهترین ها در این زمینه محسوب می شود که اخبار علمی، پرونده شرکت های نوپا، گجت های جدید و موارد دیگر مرتبط با دنیای فناوری را پوشش می دهد. مایکل آرینگتون به واسطه وبلاگ خود و تبدیل شدن به یکی از چهره های تاثیرگذار در زمینه فناوری به نام “پیامبر سیلیکون ولی” نیز شناخته می شود. وی از تک‌کرانچ درآمد ماهانه حدود ۸۰۰ هزار دلاری کسب می کند.

۱- آریانا هافینگتون – The Huffington Post

وبلاگ نویسان میلیونر

هافینگتون پست در حال حاضر چیزی بیش از یک وبلاگ است اما تبدیل شدن به منبع خبری معتبر و یکی از محبوب‌ترین سایت های جهان تنها طی چند سال رخ داد. آریانا هافینگتون در سال ۲۰۰۵ هافینگتون پست را راه اندازی کرد و در حال حاضر درآمد ۲٫۳ میلیون دلاری از آن کسب می کند. بر همین اساس است که وی ثروتمندترین وبلاگ نویس حال حاضر جهان شناخته می شود.

منابع: عصر ایران ترجمه از luxatic ، لیست اولیه سال ۲۰۱۱ از top-tenlist

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *