ویندوز سرور ۲۰۰۳ در معرض خطر هک

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای اعلام کرد: هزاران ویندوز سرور ۲۰۰۳ با اینکه از رده خارج شده همچنان در حال کار هستند و کاربران آنها در معرض خطر هک قرار دارند.

داده‌های به‌دست آمده از شرکت خدمات اینترنتی Netcraft نشان می‌دهد حدود ۶۰۹ هزار سیستم وب در حال خدمت‌رسانی به ۱۷۵ میلیون وب‌سایت در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند که سیستم‌ها و مشتریان آنها در معرض خطر حملات سایبری و سرقت اطلاعات قرار دارند.

اغلب این سرورهای به روز نشده در آمریکا و چین قرار دارند که حدود نیمی از تمامی سرورهای ۲۰۰۳ شناسایی شده را شامل می‌شود. شرکت مایکروسافت در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ میلادی، پشتیبانی از ویندوز سرور ۲۰۰۳ را متوقف کرد و در نتیجه از آن زمان تاکنون این سرور بدون اصلاحیه و به‌روزرسانی امنیتی باقی مانده است.

بسیاری از سازمان‌ها باوجود هشدارهای مکرر مایکروسافت، همچنان از نسخه قدیمی و به روز نشده سرور ۲۰۰۳ استفاده می‌کنند. بنا به اعلامیه منتشر شده توسط US-CERT، سیستم‌های کامپیوتری که در حال اجرای ویندوز سرور ۲۰۰۳ هستند در معرض خطر حملات سایبری مانند حملات خرابکارانه یا از دست دادن اطلاعات الکترونیکی قرار دارند.
مرکز ماهر به سازمان‌ها توصیه کرده تا در اسرع وقت سیستم‌های ویندوز سرور ۲۰۰۳ خود را به نسخه‌های بالاتر ارتقا دهند.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *